PODKŁADKA POD TELEFON

Telefon komórkowy czy smartfon jest dziś nieodłącznym elementem naszego życia. W zasadzie przestał pełnić rolę telefonu, jest nim niejako tylko przy okazji. Generalnie służy nam jako komputer (z edytorem tekstu czy prezentacji), łącznik ze światem zewnętrznym (komunikatory i media społecznościowe), źródło informacji (Internet i portale informacyjne), aparat fotograficzny (zdjęcia są niekiedy lepszej jakości niż tradycyjne). Jest również kinem domowym. I do odbioru m.in. filmów, zdjęć, rozmów przydatna może być PODKŁADKA POD TELEFON.

Można ją kupić w sklepach - o dowolnym kształcie, z dowolnej materii. Ale jaką radość przyniesie nam i naszym uczniom wykonanie jej samemu!

Pomysł nie jest mój - podrzucił mi go dyrektor zaprzyjaźnionej SP27 w Gdańsku, Adam Perzyński - mój mentor w zakresie wykorzystania szkolnej warsztatowni (i jej twórca). Takie podkładki tworzyły nauczycielki, uczestniczki I Ogólnopolskiej Konferencji dla Nauczycieli i Edukatorów CZAS NA PROGRES, która odbyła się w Gdańsku w mojej szkole, w marcu br. (będzie o niej osobny wpis) - podczas warsztatów prowadzonych właśnie przez Adama Perzyńskiego.

Obecnie tworzę je z uczniami - od klas 4 po 7. I idzie im znakomicie.

Może wydawać się to z pozoru trudne, ale wcale takie nie jest. 

Poniżej zamieszczam zdjęcia z instrukcją, jak wykonać taką podkładkę oraz jakich narzędzi należy użyć. 

Mając na względzie, że obecnie trwają w szkołach podstawowych zakupy realizujące ministerialny program Laboratoriów Przyszłości, myślę, że praca w powstających szkolnych warsztatowniach rozpocznie się pełną parą. Nie bójmy się do nich zaglądać - dzieci będą nam za to bardzo wdzięczne. 

EBOOK z opisem m.in. podkładki pod telefon znajduje się TUTAJ - można go pobrać i wydrukować.






Komentarze

Popularne posty z tego bloga

KOMIKS NA LEKCJI HISTORII a KOMPETENCJE KLUCZOWE

Gry korytarzowe - STOLIK DO GRY W WARCABY LUB SZACHY

Podróż dookoła historii, czyli sposób na utrwalenie wiadomości